Postaví-li se dům, jistě by jeho majitel nevystačil s holými zdmi, a to i přesto, že jde o atraktivní novostavbu. Kromě oken a dveří pak přichází na řadu podlahová krytina, nábytek, osvětlení, garnýže a celá řada dalších drobností.
Podobné je to i s bazény. Po vyhloubení jámy a zapuštění nádrže pod úroveň země, nebo v případě nadzemních bazénů po usazení skeletu do roviny se pak připojují a uvádí do provozu další technické prvky. Základním příslušenstvím je bazénová filtrace.
Filtrace – sestává z výkonného čerpadla, jehož kapacita musí být zohledněna k objemu bazénu. Čerpadlo zajišťuje průtok vody skrze filtrační nádobu, obvykle jde o speciální filtrační písek nebo zeolitovou drť.
Bazénová chemie – dalším bazénovým příslušenstvím https://www.chlorito.cz/bazenove-prislusenstvi jsou prostředky pro desinfekci vody. Většinou převažuje chlorová chemie buď s osvědčenými tabletami chlornanu sodného, nebo s využitím mořské soli k jejímu elektrolytickému rozkladu za vzniku chlorových iontů. Desinfekčních prostředků je ovšem více, budete potřebovat algicid proti rozmnožování řas, vločkovač pro případ jejich likvidace, testery pro měření pH vody a vyrovnávače pH, tzv. prostředky pH plus nebo mínus. Po zimní odstávce a v některých dalších případech je nutné nasadit chlor šok.
Schůdky – zvláště do nadzemních nádrží musíte mít zajištěný plynulý vstup, takže schůdky jsou další součástí bazénového komplexu.
Hadice, spojky, redukce, ventily, skimmery – jsou nutné pro propojení soustavy k pohybu vody skrze filtraci a další zařízení, jako jsou externí tepelná čerpadla nebo solární ohřev.
Vysavače – filtrace nedokáže stoprocentně zbavit nečistot, některé sednou ke dnu a musí se odsát bazénovým vysavačem.
Fólie a plachty – těmi budete zakrývat hladinu před spadem nečistot v době, kdy je bazén nevyužívaný. Některé plachty pomáhají udržet přijatelnou teplotu vodní náplně, jiné fólie (geotextilní) jsou třeba pro zabezpečení dna u nadzemních bazénů před jejich pokládkou na rovný terén.