Lidské vlasy trpí zejména v letních měsících, kdy na ně působí sluneční paprsky, jsou vystavovány přemírou koupelí v chlorovaných bazénech, ale škodí jim i sůl, která se na nich usadí po celodenním dovádění v moři. Vlivem těchto faktorů, dochází k poškození proteinu ve vlasu, k jeho oslabení a vysoušení.
„Na kvalitu lidských vlasů má překvapivě neblahý vliv i obyčejná kohoutková voda, která běžně obsahuje měď “, říká doktorka Tomasová z Mezinárodního institutu pro výzkum vlasů PANTENE. Tomasová dále vysvětluje že „částečky mědi se usazují ve vlasech a pronikají ž k samotnému středu vlasového vlákna. Výsledkem jsou roztřepené konečky a poletující vlasy“.
Ani zima a s ní spojené nošení čepic, vlasům příliš neprospívá. Více se vysušují, lámou a ve větší míře vypadávají. Je tedy důležité jim po celý rok dopřát adekvátní péči.
– pokud se vaše vlasy nemastí, nemyjte je příliš často, ideálně jednou za čtyři, až pět dní
– k mytí použijte teplou, nikoliv však horkou vodu…zbytečně byste tímto pobízeli k aktivitě mazové žlázy
– používejte kvalitní šampony a hydratační kondicionéry
– barveným vlasům dopřejte bezoplachový výživný krém, který vlas uzavře a vyhladí, bez pocitu
ztěžknutí finálního účesu
– po umytí hlavu lehce zabalte do ručníku a bez zbytečného tření vlasů, je nechte pár minut odpočívat. Potom zlehka rozčesejte. Ideálně je nechte oschnout přirozeným prouděním vzduchu, ale většina z nás určitě sáhne po fénu a žehličce. I v tomto případě dbejte na teplotu, aby se vlasy zbytečně nepřesoušely.
– každý účes si zaslouží pravidelnou péči odborníka, ať už se jedná ocelkový střih, nebo pouze o
zastřižení konečků
Adekvátní péče o vlasy by měla být v dnešní době úplnou samozřejmostí, protože patří v podstatě do oblasti osobní hygieny, kterou bychom neměli v žádných ohledech zanedbávat