A je velmi rozmanité. Člověk nemusí být intelektuál, aby ho měl rád. Hrát divadlo je sice řehole a o penězích si herci také mohou nechat zdát, pokud zároveň nehrají v nekonečných seriálech nebo se neživí ještě nějak jinak. Je to ale láska na celý život a propadá mu jak herec, tak divák.
V dnešní době nemusíme za divadlem jen na klasickou scénu. V létě se hraje mnoho představení pod širým nebem, oblíbené jsou hrady a zámky nebo různé amfiteátry a kdo nebyl ještě v Českém Krumlově na představení v zahradách zámku v otáčivém hledišti, ten o hodně přišel. A přijde, pokud to ti páprdové z UNESCO opravdu zruší.
Existuje také mnoho hospodských scén, kde vystupují ochotnická divadla a různé alternativní spolky. Ty mají tu výhodu, že si můžete vzít občerstvení s sebou nebo si objednávat přímo během představení. Někoho to sice ruší, ale jinému vyhovuje.
V městečkách, kde není stálá scéna, můžete zajít za divadlem do kulturního domu, kam přijíždí mnohá hostovat. Člověk už se nemusí hnát za úspěšným představením do Prahy, Praha přijede k němu. Pokud si stihne včas zakoupit lístek. Populární představení bývají totiž povětšinou velmi rychle vyprodána. „Sluha dvou pánů“ nebo „Koule“ o tom vědí své.
Speciálním typem divadla je „nový cirkus“, prezentovaný např. La Putykou. Je to spojení jistého příběhu a akrobacie a v poslední době přitahuje lidi jako magnet. Jejich představení určitě stojí za vidění.
Ironií je, že právě působení původně divadelních herců v seriálech a televizních inscenacích, přitahuje nové diváky do divadel. Chtějí totiž vidět tu holčinu z „Ulice“ naživo na divadelních prknech.
Také již dávno neplatí, že nejlepší divadlo se hraje v Praze. I na okresních scénách uvidíte mnoho krásných představení a rozdávají se tam Thálie.
Tak neváhejte a zakupte na novou sezónu lístky nebo obdarujte někoho známého. Takový kulturní zážitek je totiž krásným dárkem.